Dokonalé zateplení - Icyizol - idealniizolace.cz
Rychlý dotaz
Připravíme Vám cenovou kalkulaci zdarma

Produkty

Měkká pěna ICYNENE

Měkká kanadská pěna Icynene je díky otevřené buněčné struktuře difúzně otevřená, tzn. že dokáže „dýchat“ a propouští tak vzdušnou vlhkost včetně škodlivých látek a pachů ven z domu. Díky extrémně nízké nasákavosti nepotřebuje žádnou parozábranu a tím významně omezuje vnik plísní, bakterií a zamezuje šíření alergenů.

Nejrozšířenějším způsobem aplikace měkké pěnové izolace ICYNENE je nástřik mezi krokve na difúzní fólii. Nehrozí žádné sesednutí, smrštění nebo vznik tepelných mostů u hůře přístupných míst – například okolo střešních oken nebo za pozednicí. Z vnitřní strany izolace se díky minimální nasákavosti pěny ICYNENE nepoužívá parozábrana a k zaklopení se nejčastěji používá sádrokarton. Naši odborní zástupci Vám rádi zajistí i montáž sádrokartonu.

Pro tuto pěny je vhodný i protipožární nástřik dle přání zákazníka na požadovanou třídu hoření.

Izolace ICYNENE vytváří zcela kompaktní neprůvzdušnou vrstvu. Vzniklá bariéra zabraňuje proudění horkého vzduchu do interiéru a vytváří tak účinnou ochranu střešní konstrukce před přehřátím.

V noci, když pak slunce přestane hřát, nevyzařuje díky difúzní otevřenosti tato izolace teplo do interiéru a Vy a Vaše děti můžete klidně spát v příjemném prostředí. Doporučujeme i větrat ale pouze v hodinách, kdy je vzduch nejchladnější.

Podívejte se, jak probíhá rekonstrukce střechy za jeden den, bez nutnosti zásahu do interiéru

Typ testu CE Norma Hodnoty
Hmotnost NF EN 1602 8,3 kg/m³
Deklarovaný součinitel tepelné vodivosti po dobu 25 týdnů při 70˚C EN 12667
EN ISO 10456
0,038 W/mK
Vzduchová neprůvzdušnost (neprodyšnost) EN 29053 7,6∙10⁻⁹ m³/(m∙s∙Pa)
Faktor difúzního odporu EN 12086 3,3 μ
Nasákavost EN 1609 0,3 kg/m²
Emisní limity těkavých složek ISO 16000-9, -11, -6, -3 A+
Reakce na oheň EN 13501-1 E
SVT kód zelená úsporám 2429

Vybrané ukázky aplikace měkké pěny

Aplikace pěny ICYNENE na difúzní fólii střecha a vikýř, Bouša Kamýk střecha, Konečný Černá Hora střecha shora, Dopaz Letovice zateplení střechy, Perman Litvínov střecha zevnitř, Vargová - Michal na Ostrově střecha srub, Voldřich Čenkovice

Technické informace

Polotvrdá pěna IcyFoam Basic

Polotvrdá pěna IcyFoam Basic je vhodná k zateplení difuzně uzavřených skladeb ze strany interiéru. Vzhledem k uzavřené struktuře buněk, funguje v konstrukci jako parobrzda. Díky nízké tepelné vodivosti, lze aplikovat i menší tloušťky. Toho se často využívá při izolaci rozvodů tepla, nádrží, kontejnerů, vozidel, bazénů apod. Výhodou je vysoká životnost, přilnavosti takřka ke všem povrchům, nesesedání a jednolitá izolační vrstva bez tepelných mostů.

Aplikace je možná při běžné vlhkosti vzduchu a teplotami nad 10°C.

Typ testu Metodický test, CE Norma Hodnoty
Propustnost vody Krátkodobá nasákavost vody při částečném ponoření Wp ≤ 0,24 kg/m²
Deklarovaná tepelná vodivost Deklarovaná tepelná vodivost při stárnutí a +10°C
dle tloušťky izolace
d = 50 mm: λD = 0,027 W/mK
Pevnost v tlaku Pevnost v tlaku při 10% stlačení CS(10/Y)200
Reakce na oheň EN 13501-1 E

Vybrané ukázky aplikace polotvrdé pěny

boční stěny se střechou, Caletka aplikace pěny na střechu Maglav, Bratislava zateplení podkroví zateplení soklu a stěny-zadní část domu, Bednár Nová Lehota

Technické informace

Fasádní systémy

Provětrávaná fasáda plní podobnou funkci jako kůže na vašem těle. Chrání vaši budovu před negativními vlivy okolí, dýchá a pomáhá regulovat optimální teplotu v objektu, vytváří zdravé prostředí. Stěny jsou ošetřeny tepelnou “Ideální izolací”, která nezadržuje vodu, ale propouští páry. Vrchní viditelnou vrstvu provětrávané fasády tvoří obkladové fasádní desky nebo panely.

Ty si můžete vybrat v nejrůznějších typech a odstínech. Desky provětrávané fasády jsou stálobarevné, mrazuvzdorné a odolné proti povětrnostním vlivům. Fasádní panely jsou přitom připevněny na rošt tak, že je dělí od tepelné izolace vzduchová mezera o šířce 4 cm. Z obou vrstev fasády se tak dobře odvádí vlhkost, v létě se vnitřní plášť domu snadněji ochlazuje.

Výhody provětrávaných fasád

  • Stěna je po zateplení odvětrávaná, nedochází ke vzniku vlhkosti a kondenzaci vody.
  • Objekt se díky proudění vzduchu v létě rychleji ochlazuje. Nedochází k přehřívání.
  • Montáž provětrávaných fasád je snadná a rychlá. Provádí se tzv. suchou cestou.
  • Výměna fasádní desky je jednoduchá, což oceníte například v případě její poškození.

Vybrané ukázky aplikace fasádního systému

fasáda, Trgiňa Ivanka pri Dunaji fasáda, Vařacha Lopeník Zateplení mobilheimu, Žítková Losiná fasáda, GTW Teplice fasáda Novamont – Jankech, Trebatice obvodové stěny, Pstruša fasáda, Trgiňa Ivanka pri Dunaji