Ideální izolace

Co je to ideální izolace

Ideální izolace je systém zateplení kanadskou izolační pěnou Icynene®, která je vyrobena na vodní bázi. Ideální izolace pak v létě chladí a v zimě hřeje. Pomáhá svými vlastnostmi zmírnit dopad vnějšího prostředí na teplotu ve Vašem domě. V zimě s Ideální izolací ušetříte na vytápění objektu. V letním období Ideální izolace naopak nepustí teplo dovnitř. Nemusíte pořizovat klimatizaci nebo ušetříte náklady na její provoz. Navíc dosáhnete toho, že se během celého roku budete cítit příjemně.

Celá izolační vrstva z pěny Icynene je plně prodyšná pro vzdušnou vlhkost. Díky tomu, že sama nenavlhává, si Ideální izolace po celou dobu životnosti zachovává vysokou efektivitu a zároveň udržuje konstrukční prvky Vaší stavby v suchu.

S Ideální izolací výrazně snížíte energetickou náročnost Vašeho domu. Výdaje na instalaci Ideální izolace se Vám vrátí za relativně krátkou dobu zpět. Od roku 2006 jsme provedli izolaci více než 50 000 objektů po celé střední Evropě.

 

 

Výhody ideální izolace

 • Snižuje spotřebu energie až o 70%

  Ideální izolace snižuje spotřebu energie až o 70%, což je dáno její vzduchotěsností – kompaktní vrstvou, přes kterou teplo v zimě neuteče žádným nedokonalým detailem. V letním období Ideální izolace naopak nepustí teplo dovnitř. Odpadá tak nutnost pořizování drahé klimatizace.

 • Zaizolujeme váš dům za 1 den

  Jeden dům, jeden den – takovou rychlostí instalujeme Ideální izolaci ICYNENE®. Vlastní aplikaci izolace provádíme stříkáním, proto je zateplení běžného domu otázkou jediného dne. Montáž je navíc bezprašná a bezhlučná a je tak možné ji provést i v již zařízených domácnostech. Po skončení instalace zlikvidujeme veškerý odpad a uklidíme po sobě. Montáž Ideální izolace provádíme v průběhu celého roku, tedy i v zimě, kterýkoliv den v týdnu, až do teploty -38°C.

 • V létě chladí, v zimě hřeje

  Izolace ICYNENE vytváří zcela kompaktní neprůvzdušnou vrstvu. Vzniklá bariéra zabraňuje proudění horkého vzduchu do interiéru a vytváří tak účinnou ochranu střešní konstrukce před přehřátím. V noci, když pak slunce přestane hřát, nevyzařuje díky difúzní otevřenosti tato izolace teplo do interiéru a Vy a Vaše děti můžete klidně spát v příjemném prostředí. Doporučujeme i větrat ale pouze v hodinách kdy je vzduch nejchladnější.

 • Stálost vlastností

  Ideální izolace Icynene nikdy nesesedá a po celou dobu životnosti stavby nemění svůj tvar ani objem. Je pružná, proto se neodděluje se od konstrukce a dokáže s konstrukcí pracovat. Díky otevřené buněčné struktuře Ideální izolace dům dýchá.

 • Zamezuje kondenzaci vlhkosti

  Ideální izolace díky svým vlastnostem zamezuje kondenzaci vlhkosti v konstrukcích, čímž zabraňuje vzniku plísní uvnitř konstrukcí a na jejich povrchu. To zaručuje dlouhou životnost a stabilitu nosných konstrukčních prvků.

 • Tradice přes 25 let.

  Od roku 1986 bylo pěnou Icynene zaizolováno více než milion budov po celém světě. Podle nezávislého průzkumu mezi téměř 3 000 staviteli v Severní Americe z let 2010 až 2015 je izolační pěna Icynene považována po stránce kvality za číslo jedna mezi tepelnými izolacemi. Tato izolace je již přes 25 let majoritní tepelnou izolací na trhu v Kanadě a USA.

 • Dokonalé utěsnění

  Ideální izolace vytváří vzduchotěsnou tepelně izolační vrstvu, která dokonale přilne k podkladům a stavebním konstrukcím. Vyplní každou škvíru a teplo nemá kudy unikat. Tím se Ideální izolace liší od běžných izolačních materiálů, u kterých většinou vznikají značné netěsnosti. Ty mají za následek nemalé tepelné ztráty, protože špatně zaizolovaný detail je jako otevřené okno! Všechno teplo uteče jednou dírou! Proto jsme ji již před osmi lety označili za „Ideální“.

 

 

S ideální izolací bude váš dům dýchat

Obálka domu ošetřená Ideální izolací chrání Váš dům před negativními vlivy okolí, dýchá a pomáhá regulovat optimální teplotu domu, vytváří tak zdravé prostředí. Ideální izolace zabraňuje kondenzaci vlhkosti a vzniku plísní.

Stříkaná tepelná izolace funguje jako aktivní sportovní oblečení – například teplá bunda – softshell. Zastaví proudění studeného vzduchu, ale zároveň umožní únik vlhkosti. Dům dýchá. Izolace z vlny (vaty) jsou jako vlněný svetr – ve větru Vás neudrží v teple. I když jsou aplikovány v silné vrstvě, přesto jimi proudí vzduch a vlna je vlhká. Takový svetr je lépe nemít.

Zaizolovali jsme přes 1000 objektů

Společnost Icyizol má zkušenost s širokou škálou projektů. Izolujeme od rodinných domů po velké komerční objekty.

Zobrazit reference